Hammer 940x116

Főadminisztrátor

Hamilton, a maratoni hős

Lewis Hamiltontól mostanság nem lehet elvenni a győzelmet. A szezon második felét nyitó Belga Nagydíjon még Sebastian Vettel állhatott a dobogó tetejére, de az azóta eltelt két futamot, így a mostanit is, Lewis Hamilton nyerte meg. A Mercedes brit pilótája ezzel az idei hetedik győzelmével 40 pontos előnyre tett szert az egyéni ponttábla élén Vettellel szemben. A második helyre Max Verstappen kormányozta célba Red Bullját, míg a dobogó harmadik fokára Valtteri Bottas állhatott fel.

Teljes cikk: sportime.hu

Tanak triplája

Fordulatos rajtot vett a Török Rali a hétvégén. Por, forróság és nagyon töredezett utak fogadták a világbajnoki ralimezőnyt és senki nem gondolta volna, hogy a Toyota fiatal észt pilótája Finnország és Németország után Törökországban is behúzza az első helyezést, s felugrik az egyéni ponttábla második helyére. A világbajnoki címért folyó harc immár hivatalosan is háromszereplős lett. Jari-Matti Latvala ért célba másodikként, míg a finn toyotás mögött a Hyundai-jal visszatérő Hayden Paddon futott a finisbe.

Dr. Sótonyi Péter fogathajtásban indul az V. Országos Állatorvos-Agrár Sportnap és Családi Hétvégén. Az Állatorvostudományi Egyetem rektora elmondta, az állatorvoslás, az agrárium és a sport nagyon is közel állnak egymáshoz. „Az ezen a területen dolgozóknak jó erőnlétre van szüksége, és ezt a hallgatóinkban is tudatosítjuk. Az egyetem hallgatói egyébként szép számban vannak rendszerint jelen a tatai sportnapon, ez most is így lesz” – mondta az Állatorvostudományi Egyetem rektora.

A H-Moto Team csapata újabb, történetének egyik nagyon fontos állomásához érkezett el, ugyanis a világ egyik legnagyobb utánpótlás-nevelő sorozatának, a Red Bull Rookies Cup-nak spanyolországi válogatójára bekerült Kakuszi Ádám is. A 15 éves motoros már második éve versenyez az ADAC Junior Cup ifjú tehetségei között, ahol rendszeresen pontszerzőként teljesít. Az október 2-4-e között megrendezendő válogatáson a világ minden tájáról kiválasztott 100 fiatal motoros közül kerülnek ki a sorozat jövő évi résztvevői, akik a MotoGP betétfutamaként a gyorsaságimotoros világbajnokság európai versenyein szerepelhetnek majd.

Dobogós helyet vár a nemzetek versenyében a magyar válogatottól minden idők legnagyobb utánpótlás kick-box világbajnokságán a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke. Galambos Péter reményei szerint az olaszországi Jesolóban kedden kezdődő küzdelmek során a legjobbak között végeznek majd fiataljaink, akiknek mostani eredménye által a sportág hazai jövőjéről is képet kaphatunk majd.

Több mint százfős válogatott képviseli hazánkat az olaszországi Jesolóban sorra kerülő kadet és junior kick-box világbajnokságon, ahol a mieink hat szakágban lépnek tatamira, illetve szállnak ringbe. A nevezés lezárultával elmondható, hogy minden idők legnagyobb utánpótlás vb-jét rendezik szeptember 15. és 23. között: 62 ország közel 1800 versenyzője 2300 kategóriában nevezett.

Szeptember 4-étől a Turkish Airlines is alkalmazza az Amadeus Ticket Changer Refund termékét.

Egyértelműen bővül a hazai hajós piac, ezt a tendenciát tükrözte a szeptember 7. és 9. között, 23. alkalommal megrendezett Balaton Boat Show is. Az idén rekordszámokat produkáló seregszemle a magyar hajósipar egyik legfontosabb eseménye, az egyetlen vízen és vízparton rendezett hajókiállítás, aminek a balatonkenesei Kenese Marina-Port kikötő adott helyet. A hajós piacon évek óta tartó fellendülés továbbra is töretlen, a számos hazai, sőt még egy világpremier is azt mutatja, évről évre bővül a hajóvásárlók köre.

A H-Moto Team ifjú tehetsége ezúttal Assenben, az IDM Suzuki Cup sorozatának utolsó előtti állomásán állt rajthoz, és bérelt motoron ülve is képes volt olyan eredmény elérésére, amivel megmaradt az esélye a sorozat összetettjének második helyére. Amíg az időmérőn a második rajthelyet szerezte meg, addig a szombati futamon másodikként intették le, a vasárnapi viadalt pedig már megnyerte.

Éjszakai rohanás

Két hete Monzában befejeződött a Forma-1-es szezon európai része, s a most hétvégi futammal kezdődik az Európán kívüli futamok sora. Erőltetett menet következik, hiszen már szeptembert írunk és még hét futam van hátra november végéig, ázsiai és amerikai helyszíneken. Szokás szerint Szingapúr első a sorban, amely egyben egy nem mindennapi futam is, lévén villanyfénynél zajlik, az európai nézők által megszokott időben.